Oro kondicionierius biure

Oro kondicionieriai komercinėse patalpose pamažu tampa ne prabangos ženklu, o būtinybe. Gero oro kokybė, atitinkama temperatūra ir drėgmės lygis užtikrina, kad patalpose ne tik darbuotojai, bet ir besilankantys klientai ar verslo partneriai jaustųsi gerai. Svarbu suprasti, kada oro kondicionieriai instaliuojami komercinio tipo patalpose turėtų skirtis nuo naudojamų gyvenamosioms patalpoms kondicionuoti.

Dažniausiai komercinės patalpos yra didesnės nei namų. Taip pat biuruose dirba ir lankosi daugiau žmonių. Tai reiškia, kad oro kondicionierius turi būti galingesnis, nes jis turės užtikrinti komfortiškas sąlygas visiems patalpoje esantiems darbuotojams ir lankytojams. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad patys žmonės į aplinką išspinduliuoja šilumą, o tai yra papildoma apkrova oro kondicionieriui vėsinančiam patalpas. Todėl renkantis oro kondicionierių biurui, reikia apmąstyti, kiek žmonių būna patalpoje ir kokios įtakos tai turės įrenginio apkrovoms. Dėl didesnio ploto ir žmonių skaičiau, ofisuose montuojami keli oro kondicionieriai, jei yra kelios patalpos – oro kondicionieriai montuojami kiekvienoje patalpoje.

Jeigu patalpos nedidelės galima montuoti sieninius oro kondicionierius su SPLIT arba MULTI SPLIT sistemomis. Juos galima montuoti keliuose patalpose iš karto. Tai vienas populiariausių oro kondicionierių tipų. Jie sudaryti iš vidinio ir išorinio blokų. Tokių sistemų įrenginiai turi programavimo galimybes. Biuruose triukšmo lygis yra aukštesnis nei namuose, todėl svarbu, kad tokių kondicionierių triukšmingumo lygis yra labai žemas. Dar vienas privalumas – daugiapakopiai valymo filtrai, kurie neutralizuoja alergenus, virusus ir užtikrina gerą oro kokybę patalpoje. Specialistų teigimu, užterštas vidinių patalpų oras netgi yra kenksmingesnis už atmosferos orą. Blogai vėdinamose vidinėse patalpose kaupiasi įvairūs nešvarumai nuo žmonių, naudojamų buitinių chemikalų ir aerozolių. Be to patalpų orui neigiamos įtakos turi ir kompiuteriai, televizoriai ir kitos buitinės technikos priemonės. Tinkamai pasirinktas oro kondicionierius ne tik vėdina, bet ir išvalo užterštą orą.

Labai didelėse patalpose dažniausiai montuojami kasetiniai oro kondicionieriai, tačiau jų įrengimui reikalingos pakabinamos lubos ir 30-35cm tarpas tarp lubų ir perdangos. Jeigu tokios sąlygos yra, tai kasetiniai kondicionieriai su keturiomis oro srovių paskirstymo kryptimis užtikriną puikų klimatą patalpose.

Kanaliniai kondicionieriai taip pat tinkami didelių ir atskirų patalpų kondicionavimui. Tokie kondicionieriai taip pat montuojami palei lubas, todėl išoriškai nėra matomi. Puikiai tinka išskirtiniuose interjeruose. Dėl montavimo ypatybių ir atskirimo nuo patalpų, jie yra betriukšmiai. O galimybė prie įrenginio prijungti lauko oro kanalą, užtikrina ne tik šaldymo, bet ir vėdinimo galimybes.

Dar vienas populiarus oro kondicionierių tipas naudojamas biuruose – grindinai oro kondicionieriai. Jie yra montuojami prie sienos palei grindis. Tokius kondicionierius lengva valdyti. Jie turi nuotolinius ir laidinius valdymo pultelius. Taip pat šie įrenginiai puikiai tinka patalpose, kuriose yra daug dulkių ar nešvarumų. Jų valymas labai paprastas – užtenka nuimti viršutinę panelę. Be šių savybių jie pasižymi ekonomiškumu, tyliu veikimu ir vėdinimo bei sausinimo funkcijomis.

Oro kondicionierių sistemos skirtos komercinėms patalpoms turi kelis termostatus, kurie yra skirti kontroliuoti temperatūrą skirtingose patalpų zonose. Tai padeda sutaupyti energiją, efektyviai vėsinant ir šildant tas sritis, kuriose poreikis yra didžiausias (galima nustatyti kitokią temperatūrą koridoriuose, susitikimų kabinetuose, jeigu jie yra tušti ir kitose patalpose, kuriuose nebūtina nuolat palaikyti tam tikros temperatūros).

Namuose ir komercinėse patalpose naudojami oro kondicionieriai skiriasi priklausomai nuo patalpų tūrio, stogo paviršiaus ploto, langų kiekio ir ploto, žmonių skaičiaus, įrangos, išskiriančios šilumą, kiekio ir galingumo, bei pageidaujamo funkcionalumo (patalpų vėsinimas ar ir šildymas). Kriterijų daug, todėl tik tinkamai parinktas oro kondicionierius užtikrins kokybišką orą ir komfortą. Prieš nuspręsdami visada pasitarkite su specialistais, kurie patars, koks įrenginys geriausiai atitiks Jūsų poreikius.