Oro kondicionierių priežiūra ir aptarnavimas

Oro kondicionierių priežiūra ir aptarnavimas

Specialistai tvirtina, kad dažniausiai oro kondicionieriai genda ne dėl gamyklinių klaidų, o dėl paprasčiausios netinkamos priežiūros. Įsigijus oro kondicionierių ir norint, kad jis tarnautų ilgai, nedidėtų elektros energijos sąnaudos, oras Jūsų namuose nuolatos būtų gaivus ir šviežias, o įrenginys efektyviai šildytų ir šaldytų orą, reikia jį nuolatos prižiūrėti.

Oro kondicionieriaus priežiūra, reiškia, kad įrenginį reikia dažnai patikrinti, jeigu jis purvinas – valyti, esant reikalui pakeisti filtrus, papildyti sistemą freonu ir stebėti visos oro kondicionieriaus sistemos darbą (ar nėra neįprasto triukšmo, ar tvarkinga elektros instaliacija, ar kondicionuojamas oras gaivus). Kai kuriuos darbus tinkamai gali atlikti tik specialistai, todėl geriausia pasirašyti įrenginio  aptarnavimo sutartį, kurios metu jūsų oro kondicionavimo įranga bus tikrinama visapusiškai, valomi vidiniai ir išoriniai šilumokaičiai, plaunami filtrai su specialiais antibakteriniais purškalais, tikrinama ir valoma kondensato sistema, patikrinamas ir jeigu yra poreikis papildomas freono slėgis.

Nuo reguliaraus techninio aptarnavimo priklauso oro kondicionieriaus tarnavimo laikas ir darbo efektyvumas.

Sezoninė priežiūra

Jeigu oro kondicionierių naudojate visus metus, vasaromis vėsinate orą patalpoje, o žiemos sezonu šildote, būtina įrenginį patikrinti du kartus per metus, geriausiai prieš sezono pradžią – pavasarį ir rudenį. Dažna klaida, kad oro kondicionierius žmonės prisimena, kai reikalingas jų veikimas, tačiau skirtingai sezonais, priežiūros reikalauja kitos įrenginio dalys. Kai oro kondicionierių naudojate vasarą ir šaldote orą, jo vidinėje dalyje, esančioje patalpoje, vadinamoje šilumokaičiu, kaupiasi dulkės, o dėl susidariusio kondensato gali kauptis vanduo. Jeigu kondicionierius nėra tinkamai prižiūrimas, susikaupęs vanduo pradeda pūti ir trikdo kondensato sistemos darbą, o susikaupusios dulkės ir nešvarumai virsta bakterijomis, kurios šildymo sezono metu pradeda sparčiai daugintis ir patenka atgal į patalpas.

Per žiemos sezoną, oro kondicionieriaus išorinis lauko blokas, taip pat būna užterštas purvu. Atėjus vasaros sezonui ir tinkamai nepasirūpinus, neišvalius šilumokaičio, nepatikrinus filtrų, galimi techniniai gedimai, freono nuotekis.

Filtrai

Kad oro kondicionierius tinkamai vėsintų ir šildytų patalpas, oro filtrus reikia išvalyti kartą per kelis mėnesius. Nepamirškite – kai kuriuos filtrus galima išvalyti, o kai kuriuos būtina pakeisti. Jeigu oro kondicionierių naudojate visus metus, intensyviu rėžimu, oro kondicionierius naudojamas sąlygose, kuriose yra daug dulkių – reikalinga dažnesnė oro filtrų priežiūra!

Nešvarūs oro kondicionieriaus filtrai gali pradėti skleisti nemalonų kvapą, o purvinuose filtruose kaupiasi virusai ir bakterijos. Tinkamai prižiūrimi ir dezinfekuojami filtrai su specialiomis, antibakterinėmis priemonėmis sėkmingai panaikina mikrobus ir užtikrina gaivaus oro tiekimą.

Užsikimšę filtrai pablogina oro cirkuliaciją, tuo pačiu didėja ir elektros energijos sąnaudos. Nuolatos keičiami ir valomi filtrai sutaupo nuo 5 iki 15 procentų suvartojamos elektros energijos.

Trumpa atmintinė:

  1. Oro kondicionierius būtina patikrinti mažiausiai du kartus per metus, prieš šildymo ir šaldymo sezonų pradžią;
  2. Oro filtrai valomi arba keičiami kartą per kelis mėnesius;
  3. Jeigu oro kondicionierius veikia internsyviomis sąlygomis, oro filtrus reikia stebėti atidžiau ir išvalyti/keisti dažniau;
  4. Pastebėjus oro kondicionieriaus sistemos veikimo pakitimus: keistą triukšmą, kibirkštis, sutrikusį šildymą/šaldymą, skysčių išsiliejimus – iš karto kreiptis į specialistus;
  5. Geriausia oro kondicionieriaus priežiūrą patikėti specialistams, kurie kelis kartus per metus atliks išsamią įrenginio diagnostiką ir reikalingus aptarnavimo darbus (filtrų, šilumokaičių, kondensato sistemos valymą; įrangos dezinfekciją; freono papildymą).